Co to vlastně ta polenta je? Kukuřičná krupice. A samozřejmě je stráááášně zdravá a plná vlákniny, vitaminů a minerálů. Jinak bych se tu o ní přece nezmiňovala.
Většinou by se měla jístv létě, protože kukuřice patří společně s ječmenem k obilovinám, které náš organismus ochlazují a uvolňují. Ale jednou za čas si ji můžete dopřát i v chladnějších obdobích.
Pokud byste do ni chtěli dostat trochu více ohřívací energie stačí ji místo vaření šupnout na 40 minut do trouby vyhřáté na 200 stupňů.
Podáváme většinou k omáčkám, ale fantazii se samozřejmě meze nekladou.
Prodává se jak instatní (pro lenochy a časově vytížené) tak i klasická. Netřeba dodávat, že je lepší koupit klasickou a investovat do vaření trochu více času a energie.
Tak tedy, kukuřičná krupice je tvrdá, proto je lepší ji přes noc namočit. Ráno ji ve stejné vodě (na 1 hrnek polenty je potřeba asi 3 a půl hrnku vody) uvedeme do varu, osolíme, ztlumíme plamen (můžete použít i rozptylovací mřížku), a velmi pomalu, bez míchání vaříme asi 40 minut. Když je polenta uvařená (měkká), promícháme ji.
Teď máme 2 možnosti:
1. polentu hned konzumujeme jako kaši
2. nalijeme ji na vymazaný a vysypaný plech a počkáme, dokud nevychladne a neztuhne. Plech můžete vysypat třeba mišutkou nebo instantní kukuřičnou kaší.
Potom už stačí jen vyklopit...
... nakrájet a sníst.
Pokud se vám zdá polenta příliš nudná, můžete ji ochutit bylinkami, petřželí nebo třeba olivami.
K.
Žádné komentáře:
Okomentovat